Vidzemes lauku partnerības "Brasla" kopsapulce un sarunas par nākotni

Aicinām Vidzemes lauku partnerības “Brasla” biedrus un citus ieinteresētos uz kopsapulci un sarunām par nākotni, kas notiks 2021. gada 24. septembrī plkst. 14.00.

Noslēdzoties vasaras laikam, Vidzemes lauku partnerība "Brasla" kopā ar biedrību "Latvijas Lauku forums", aktīvajiem uzņēmējiem, pašvaldību un NVO pārstāvjiem aicina iedzīvotājus uz sarunu, izziņas un iedvesmas pēcpusdienu par mūsu nākotni.

Tikšanās notiks Limbažu novada pašvaldības ēkas lielajā zālē (Rīgas iela 16, Limbaži), vienlaikus prezentāciju un diskusiju daļai, ar iespēju izteikt viedokli vai uzdot jautājumus, būs iespēja pievienoties arī tiešsaistē: https://ej.uz/gxjc.

Aicinām pieteikties dalībai ŠEIT, norādot vēlamo dalības formātu.

Programma:

⇒ Vidzemes lauku partnerības "Brasla" Padomes (lēmējvaras) sastāva izveide. Jaunievēlētie padomes locekļi, turpmākos trīs gadus iesaistīsies diskusijās par teritorijas attīstību gan saistībā ar uzņēmējdarbību, gan iedzīvotāju un kopienu aktivitātēm, izmantojot iespēju un uzņemoties atbildību Vidzemes lauku partnerības "Brasla" darbībā.

⇒ Uzklausīsim īstenoto LEADER projektu pieredzes un veiksmes stāstus, lai dzirdētu piemērus, kā paši varam īstenot savas idejas un kā iedzīvotāju vajadzības mijiedarbojas ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām. Par sabiedrībai pieejamo infrastruktūru attīstot un pilnveidojot “Zaļo ceļu” tīklu Limbažu novadā un citiem sirds darbiem tūrisma jomā, stāstīs Limbažu novada pašvaldības aģentūras LAUTA direktore Ilze Millere. Par uzņēmējdarbības attīstību lauku mazpilsētā un pieredzi, realizējot LEADER projektu, stāstīs SIA I&L Reklāmdruka" saimnieks Ilmārs Čarna.

⇒ Interaktīvā diskusijā pārrunāsim aktuālos izaicinājumus, iespējamos risinājumus un prioritātes lauku teritoriju nākotnei, kuru moderēs lauku attīstības eksperte Anita Seļicka. Kopā ar dalībniekiem tiks pārrunātas pašreizējās aktualitātes lauku attīstībā Eiropā un Latvijā, piemēram, sociālajām inovācijām, mobilitātes risinājumiem, viedajiem ciemiem, virzību uz klimatu neitralitāti un citiem jautājumiem. Kas Tev ir aktuāli nākotnei?

Lai izzinātu, kas ir būtiskākie jautājumi pašreiz, ikkatrs Vidzemes lauku partnerības "Brasla" teritorijas iedzīvotājs līdz 23. septembrim tiek aicināts aizpildīt teritorijas attīstības barometru saitē: ej.uz/Brasla-barom. Barometra rezultāti tiks prezentēti diskusijā.

Diskusija notiek Konferences par Eiropas nākotni ietvarā ar mērķi iesaistīt iedzīvotājus Eiropas kopīgās nākotnes veidošanā, daloties ar savām domām un idejām. Diskusijas rezultāti - izteiktās atziņas un ierosinājumi tiks nodoti Konferences rīkotājiem - Eiropas Parlamentam, Padomei un Eiropas Komisijai. 2022. gada pavasarī, pamatojoties uz saņemto informāciju, iestādes nāks klajā ar secinājumiem un sagatavotām norādēm par Eiropas nākotni. Pasākumi konferences ietvaros notiek gan Latvijā, gan arī Eiropas līmenī, pulcējot visu ES dalībvalstu pārstāvjus – iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju, valdību un nacionālo parlamentu pārstāvjus. Vairāk informācijas par Konferences par Eiropas nākotni: https://futureu.europa.eu/, kur ikviens var izteikt savu viedokli tiešsaistes platformā, savukārt pasākumus, kuru ietvaros tiek apkopoti viedokļi un idejas, meklējiet šeit.

Kontaktinformācija: liga@brasla.lv; tālr.26137342.

Pasākums notiks klātienē, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.

* Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.