Sarunu cikls "Dialoga apļi"

Ceturtdien, 21. septembrī, Valsts kanceleja sadarbībā ar biedrību “Latvijas Lauku forums” un Vidzemes lauku partnerību “Brasla” rīko “Dialoga apļus” Puikules muižā, kurā ar iedzīvotājiem diskutēs par uzticēšanos, izmantojot Somijā plašu ievērību guvušo Time Out metodi.

 

“Sabiedrības līdzdalībai ir liela nozīmē gan brīdī, kad tiek veidoti cilvēku vajadzībām atbilstoši rīcībpolitikas risinājumi, gan arī laikā, kad tie ieviesti praksē, lai novērtētu sekmes un varētu labot trūkumus. Svarīgi, ka sabiedrības līdzdalības iespējas ir modernas un pieejamas. Redzot, ka Somijā “Dialoga apļu” metode ir nesusi labus rezultātus sabiedrības un valsts pārvaldes dialoga veicināšanai, vēlamies to izmantot arī Latvijā. Prieks, ka varam sadarboties ar biedrību “Latvijas Lauku forums”, jo kopīgi paveram iespēju par uzticēšanos diskutēt ar cilvēkiem no dažādiem Latvijas reģioniem,” norāda Valsts kancelejas konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos Zane Legzdiņa-Joja.

2023. gada “Dialoga apļu” sarunās uzticēšanās tiks šķetināta četros aspektos: savstarpējā uzticēšanās, uzticēšanās valsts iestādēm, pašvaldības iestādēm un politiķiem. Ceturtdien, 21. septembrī, plkst.18.00 Puikules muižā (Brīvzemnieku pagasts, Limbažu novads) notiks "Dialoga apļi", kurās uz sarunām tiek aicināti iedzīvotāji. Sarunu rezultāti un izteiktie viedokļi apkopotā veidā 27. oktobrī tiks prezentēti konferencē un darbnīcā Saeimā, kas tiks veltīta uzticēšanās veicināšanas jautājumiem Latvijas sabiedrībā.

"Dialoga apļu" jeb taimauta metode attīstījusies Somijā, lai pilnveidotu prasmes sarunāties un uzklausīt vienam otru, veicināt piederības sajūtu un pārliecību, ka ikviens ir vērtība un var ietekmēt norises valstī un sabiedrībā. Dialoga metode balstīta vēlmē mazināt sabiedrības polarizāciju un konfliktus. Somijā šo pieeju veiksmīgi izmanto sarunās ar iedzīvotājiem reģionos par tādām tēmām kā dabas nozīme, imigrācija, dzīve nenoteiktībā u.c.

Vairāk informācijas par "Dialoga apļu" norisi varat uzzināt rakstot uz vrgbrasla@gmail.com

Aicinām pieteikties, aizpildot anketu ej.uz/sarunaties2023