Starpvalstu sadarbības projekta "Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā" ietvaros Vidzemes lauku partnerības "Brasla" teritorijā uzstādīti informācijas stendi

Esam gandarīti par paveikto – pavisam nesen starpvalstu sadarbības projekta "Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā" ietvaros, kas tapis sadarbībā ar Somijas vietējo rīcības grupu Kehittämisyhdistys SILMU ry, Valmieras novada Zilākalna pagastā pie Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra "ZTornis" tika uzstādīti divi informācijas stendi "Spēka vieta Zilaiskalns" ar informāciju par Zilākalna ciema ievērojamiem apskates objektiem.

Uz viena stenda ir izvietota informācija par Zilokalnu, tā vēsturi un apskates objektiem (piem., svētvietu "Zilais kalns", senu apbedījuma vietu) ar aprakstiem un fotogrāfijām. Bet uz otra stenda izvietota informācija par aktīvās atpūtas iespējām un apskates objektiem (piem., Upurakmeni, ugunsnovērošanas torni, Zilākalna akmeņiem), apkārtnes karte ar atzīmētiem apskates objektiem, lai interesentiem būtu viegli tos atrast, kā arī iezīmētu pastaigu un nūjošanas takas "Lūsim pa pēdām" maršrutu, kas, izņemot aktīvās atpūtas piedāvājumu - izbrauciens ar sliežu velosipēdu "Zrailbikes", ved gar kartē atzīmētajiem apskates objektiem. Kopumā stendā ir iekļauti 7 apskates objektu apraksti ar fotogrāfijām.

Uz abiem stendiem informācija izvietota divās valodās – latviešu un angļu, lai tā būtu pieejama ne tikai vietējiem, bet arī ārvalstu tūristiem, kā arī izvietots QR kods un minēta norāde uz www.visit.valmiera.lv, kur iespējams atrast vairāk informācijas par apskates vietām Valmieras novadā.

Līdzīgi arī citviet Vidzemes lauku partnerības "Brasla" teritorijā tiek uzlabota infrastruktūra – izveidota pastaigu taka, uzstādīti galdi ar soliem, BIO tualetes, informācijas stendi un izvietotas norādes zīmes, kas popularizētu ne tikai visiem zināmos apskates objektus, bet arī tās vietas, kas ir aizmirstas. Vairāk foto ŠEIT.

Informācijas stendu izgatavošanu veica SIA "DAWORKSS", bet maketēšanu, izgatavošanu un uzstādīšanu – SIA "I&L REKLĀMDRUKA".

Projekts "Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā", Nr. 19-00-A019.333-000001, tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma "Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros.

Vairāk par projektu un tā aktivitātēm ŠEIT.

Foto: SIA "I&L REKLĀMDRUKA" arhīvs